✿ Naši specialisté ✿

Dobrovolníci zajišťující chod občanského sdružení Malostatek Blatiny.

Matouš Horák

matous@malostatekblatiny.cz

tel.: 739 512 423

✿ předseda občanského sdružení Malostatek Blatiny

✿ vedoucí provozně-technického úseku

Jeho úkolem je reklama, správa webových a facebookových stránek, domluva a organizace kulturních akcí a akcí pro veřejnost, styk s veřejností, výklad k exkurzím a jejich harmonogram, plánování rozpočtu , údržba vozidel a složitější techniky, elektrikářské, svářečské, zednické a ostatní podobné práce, obhospodařování luk, pastvin a polí, údržba ohrad a veškeré silové a technické práce. Na starost má své voly, krávy a veškerou činnost spojenou s každodenním napajením a krmením našich chlupatých svěřenců.

Ve volných chvílích kutí v dílně, poslouchá rozhlas, fotografováním a monitoringem divokých zvířat, touláním se přírodou, občas se hrabe v motorce a provozoval přepravu koní. Nyní pracuje s pilou i s volem v lese, provozuje práci s narkotizační puškou a stále zajišťuje i drobné údržbářské a opravárenské práce v dílně i v nejbližším okolí pod obchodní značkou Člověk zručný , tedy Homo habilis.

V roce 2016 sám sebe jmenoval rektorem Volské university, nově založené na malostatku - University of OX - "Škola pro každého vola!" Díky tomu občas hraje s voly ve filmu či v opeře nebo jen vozí děti i dospělé na všelijakých ale převážně kulturních akcích. Večer čte nejraději staré knihy věnované hospodaření a chovu skotu.

Obracet se na něj můžete především s dotazy ohledně technických záležitostí, objednávání exkurzí, prohlídek, ubytování a jiných služeb zveřejněných na stránkách, domlouvání kulturních akcí, správy stránek, správy facebookových stránek, veškeré neúčetní byrokracie sdružení (přihlášky, výroční zprávy, průkazy členů atd.) a domlouvání jakékoliv spolupráce, které se nekladou meze.
MVDr. Martina Horáková

martina@malostatekblatiny.cz

tel.: 728 237 512

✿ místopředsedkyně občanského sdružení Malostatek Blatiny

✿ vedoucí úseku botaniky a veterinární péče

Jejím úkolem je hlídání kvality zdravotního stavu všech zvířat, hygiena chovu, péče o koně, dojení koziček, lakování a barvení čehokoliv a příprava stravy.. Od roku 2019 ji najdete též jako ordinující veterinární lékařku v nově otevřené ordinaci v útulku v Borovně sloužící nejen útulkovým nalezencům ale i veřejnosti. Více na www.doktorkazedvorka.cz

Ve volných chvílích včelaří, stará se o zahrádku a její produkty, jezdí na koni, na kole a chodí na procházky, zajišťuje veterinární činnost pro veřejnost, suší křížaly a vaří všelijaké likéry, šťávy, marmelády, povidla, ...

Obracet se na ní můžete především s dotazy ohledně včel, povinných veterinárních očkování, dotací a správu zemědělské půdy a flory pěstované u nás na statku.
Hana Slavíková

hanka@malostatekblatiny.cz

✿ tajemnice občanského sdružení Malostatek Blatiny

✿ vedoucí úseku hospodářské a zemědělské registrace

Jejím úkolem je především o víkendu navařit, trochu poklidit a vést evidenci zvířat. V současné době se stává také občasnou chůvou svých vnuků, malých malostatkářů, kteří u ni tráví velkou část svého času.

Ve volných chvílích venčí psy k adopci, uklízí, pleje zahrádku a pomáhá při běžných udržovacích prácích na statku.

Obracet se na ní můžete předvším s dotazy ohledně evidence zvířat a veškerého papírování neúčetního charakteru.
Ing. Kateřina Vaňková

katka@malostatekblatiny.cz

✿ účetní sdružení Malostatek Blatiny

✿ vedoucí obchodně ekonomického úseku

Jejím úkolem je především správná účetní evidence a poradenství v oblasti ekonomického vedení našeho sdružení.

Ve volných chvílích cestuje, sportuje a poctivě se zúčastňuje všech pracovních akcí u nás na statku.

U nás pak především ráda vaří, barví, lakuje, natahuje drát na ohrady, šroubuje ilozátory a srovnává dřevo na zimu. Při každé návštěvě nám vždy (ne)ráda vyčistí kurník, husník a holubník.

Obracet se na ní můžete především s dotazy ohledně sponzoringu a účetnictví našeho sdružení