✿ Akce pro veřejnost ✿

Jarní pracovní víkendovka (budovatelská)

29.4-1.5.2022


Jako každý rok na svátek čarodějnic, pracujících a zamilovaných (ale i pracujících čarodějnic, zamilovaných pracujících, zamilovaných čarodějnic atd) zde máme opět kulturně pracovní víkendovku!

Pokud se ostýcháte a bojíte se přijet, nebojte se. Většina duší jsou duše nové a neposkvrněné a práce již nejsme schopni zastat tolik, jako v letech minulých, kdy většina z účastníků studovala, nikoliv pracovala jako dnes.
Akce je otevřena všem lidem dobré vůle, na stáří, barvu pleti ani náboženské vyznání nehledě.
Děti, rodičové, prarodičové i děti vítáni. Pokud byste měli speciální požadavky na pokojíčky (třeba z důvodu pobytu s malým dítětem, nebojte se zeptat nebo požádat) .

Samozřejmě pozvěte i nové neposkvrněné a dobré duše. Koho jsme zapomněli pozvat, pozvěte ho vy. Nevím, jak to zvládneme s organizací práce, takže možná bude v prodlevách více času na klábosení a válení se na loukách.

Jídlo, pití i nocleh hradí Malostatek Blatiny o.s., avšak pokud se i vy chcete pochlubit svým kulinářským uměním, bránit vám nebudeme. Alkohol si každý zajistí sám, kytary, bubny i triangly zapůjčíme. Konkrétní plán práce zveřejníme před akcí.

Přesný popis cesty k nám najdete zde.

Aktuální dění ohledně jarní víkendovky můžete sledovat také na facebookové stránce této akce.

 

Den otevřených ohrad

3.7.2022


Čtvrtý ročník Dne otevřených ohrad!

Přijďte si projít náš brdský areál, posedět s námi a poklábosit, vykoupat se v rybníku, projet se volským povozem, vypít domácí kávu připravenou profesionály z TA KAVÁRNA, dozvědět se, co děláme, co dělat budeme a co bychom dělat chtěli. Přijďte lépe poznat Malostatek Blatiny i jeho lidské a zvířecí osazenstvo. Přijďte oslavit znovuzrození mlýna Na Krahulici postaveného v 17.století, avšak poslední desetiletí místa neobývaného a neobyvatelného. Ukázka práce s voly z University of Ox, nakládání volů do přepravníku, v dobrém počasí možno předvést plavení volů.  Slackline nad suchou zemí i nad rybníkem, selfie koutky, překážková dráha, vycházkový okruh . . . a jiný doprovodný program.

Možno přespat pod naším nebem nebo ve vlastním stanu či v automobilu.

14:00 - Otevření areálu

16:00 - Prohlídka malostatku s malostkářkou Martinou alias Doktorka ze dvorka

18:00 - Prohlídka malostatku s malostkářem Matoušem z University of Ox

20:00 - Živá hudba, táborák a volná zábava

Prohlídky budou o lišce Bernadetě, divočákovi Darwinovi i o ostatních čtyřnohých obyvatelích, o Malostatku a jeho vzniku i o historii mlýna Na Krahulici. A jelikož jsme transparentní, můžete se nás zeptat opravdu na cokoliv.
Jídlo si vezměte vlastní studené či teplé, oheň bude. K dispozici budou pouze Podrbdské klobásy, pitná voda a točená ZLATÁ KRÁVA.

Ač neradi, rádi bychom Vás požádali, abyste své čtyřnohé miláčky nechali doma. Po poslední veřejné akci jsme přišli o dvě slepice a skoro i o husu. Děkujeme

POZOR!! Příjezd k nám na samotu je možný pouze od obce Přešín, nikoliv od obce Louňová!! Den nebo dva před akcí bude upřesněna doprava a parkování, jelikož možností je mnoho, záleží však na počasí. Přesný popis cesty najdete však již teď zde.

Aktuální dění ohledně Dne otevřených ohrad můžete sledovat také nafacebookové stránce této akce.

 

Podzimní pracovní víkendovka (sázecí)

14.-16.10.2022


Prvních pět hektarů našeho/vašeho areálu je členitých a rozmanitých. Těch dalších deset také, ale mohlo by být ještě členitěji. Takže jsme se rozhodli dle starých map a výpovědí bývalých majitelů trochu pomoci onomu členění výsadbou ovocných stromů na původních kamenitých mezích.

Některé louky navíc máme rozryté od prasat a rádi bychom raději luka přes zimu spásali dobytkem, aby nám zbylo více sena a na louky jsme díky našim neustále kálejícím zvířatům dostali trochu toho organického materiálu. Navíc by elektrický ohradník zamezil nájezdům zmíněných černých rytířů. Místy se také místo květnatých luk usazují trnky a hlohy. Ty nám nevadí všude, ale z velké části bychom je rádi na některých částech pozemku vytěsnili zase zpět na okraj, tedy do remízků, kam patří.

Pokud se ostýcháte a bojíte se přijet, nebojte se. Většina duší jsou duše nové a neposkvrněné a práce již nejsme schopni zastat tolik, jako v letech minulých, kdy většina z účastníků studovala, nikoliv pracovala jako dnes.
Akce je otevřena všem lidem dobré vůle, na stáří, barvu pleti ani náboženské vyznání nehledě.
Děti, rodičové, prarodičové i děti vítáni. Pokud byste měli speciální požadavky na pokojíčky (třeba z důvodu pobytu s malým dítětem, nebojte se zeptat nebo požádat).

Samozřejmě pozvěte i nové neposkvrněné a dobré duše. Koho jsme zapomněli pozvat, pozvěte ho vy.  Nevím, jak to zvládneme s organizací práce, takže možná bude v prodlevách více času na klábosení a válení se na loukách.

Jídlo, pití i nocleh hradí Malostatek Blatiny o.s., avšak pokud se i vy chcete pochlubit svým kulinářským uměním, bránit vám nebudeme. Alkohol si každý zajistí sám, kytary, bubny i triangly zapůjčíme. Konkrétní plán práce zveřejníme před akcí.

Přesný popis cesty k nám najdete zde.

Aktuální dění ohledně podzimní víkendovky můžete sledovat také na facebookové stránce této akce.

 

Brdský zvířecí betlém

10.12.2022


Pokud chcete zakusit selskou atmosféru Vánoc 25 km od Plzně a 100 km od Prahy, bez nákupních středisek, blikajících světel a nahlas a nevkusně hrajících skříněk i reproduktorů, přijeďte. Zvířata v seníku bydlí a tudíž se kvůli této události nijak zvláštně nestěhují ani složitě nepřemisťují. Jelikož budeme nahlížet přímo do soukromí našich chlupatých svěřenců, budeme se podle toho chovat. Většina zvířat bude totiž v tuto dobu večeřet :-)

ZVAŽTE PROSÍM BEDLIVĚ ÚČAST VAŠICH DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ NA TÉTO AKCI! Po poslední veřejné akci jsme přišli o dvě slepice a skoro i o husu. Děkujeme

Těší se na vás malostatkáři Martina, Matouš a synové, babička Hanka a Jana, děda Kája, přátelé malostatku, bez kterých by se akce uskutečnit nemohla, koník Pastora, volkové Bolek a Cyril, jalovička Doubravka, koza Anděla, beránek Cimrman, liška Bernadetta, divočák Darwin, slepice Šumavanky, husy, kočky a psi K dispozici bude zdarma čaj, svařák a vánoční pochutiny, tudíž budeme rádi, pokud některé ze zmíněných ingrediencí donesete pro potěchu ostatních návštěvníků. Betlém bude oficiálně otevřen od 16:00 do 20:00, ale není pochyb o tom, že i po osmé hodině večerní se bude dlouho (možná až do rána) klábosit u ohně nebo v klubovně malostatku.

PŘIBLIŽNĚ OKOLO 17:00 PŘIJEDE NA VOLSKÉM POVOZE SÁM MIKULÁŠ. Je pravděpodobné, že se zajisté zdrží i déle než půl hodiny.

POZOR!! Příjezd k nám na samotu je možný pouze od obce Přešín, nikoliv od obce Louňová!! Den nebo dva před akcí bude upřesněna doprava a parkování, jelikož možností je mnoho, záleží však na počasí. Přesný popis cesty najdete však již teď zde.

Aktuální dění ohledně Brdského zvířecího betlému můžete sledovat také na facebookové stránce této akce.